o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 




A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis




hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých





POLITIKA, vláda

Andel, Marián, nov.1993 - mar.1994 - podpredseda vlády

Andrejčák, Imrich, gen. Ing., mar. 1993 - mar. 1994 - minister obrany SR

Becík , Stanislav, Ing., bývalý minister pôdohospodárstva SR

Bisák, Peter, Ing., dec.1994 - oct.1998 - minister pre správu a privatizáciu národného majetku

Buček, Jozef, Mgr., bývalý štátny tajomník, Ministerstvo vnútra SR

Cagala, Milan, Ing., CSc., feb.1998 - okt. 1998 - minister hospodárstva, bývalý poslanec NR SR, ĽS - HZDS

Chmel, Rudolf, doc. PhDr., DrSc, podpredseda vlády SR pre ľudské práva a menšiny, 2002-2005, apríl - júl 2006 minister kultúry SR

Choma, Igor, Ing., primátor mesta Žilina, poslanec NR SR, Smer-SD, predseda predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti a splnomocnenec vlády SR pre infraštruktúru

Chudík, Ladislav, divadelný a filmový herec, verejný činiteľ, porevolučný minister kultúry

Clementis, Vladimír, JUDr., komunistický činiteľ a publicista

Colotka, Peter, Prof. JUDr., Právnik, diplomat, komunistický politik, najdlhšie úradujúci slovenský premiér

Dančo, Jozef, Doc. Ing., CSc., ekonóm, bývalý minister financií SR 1991-1992

Dolgoš, Ľubomír, Ing., PhD., jún 1992 - mar.1994 - minister pre správu a privatizáciu národného majetku

Ducký, Ján, Ing., nov. 1993 - mar. 1994, dec.1994 - aug.1996 - minister hospodárstva SR

Dzurinda, Mikuláš, Ing., CSc., bývalý minister zahraničných vecí, bývalý predseda vlády Slovenskej republiky v rokoch 1998 - 2006, zakladajúci člen a predseda SDKÚ-DS

Čaplovič, Dušan, PhDr., DrSc., Bývalý minister školstva SR

Čarnogurský, Ján, JUDr., okt.1998 - okt.2002 - minister spravodlivosti SR, apríl 1991- jún 1992 - predseda vlády SR

Čečot, Vladimír, Prof. JUDr., CSc., štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky

Černák, Ľudovít, Ing., CSc., okt. 1998 - okt. 1999 - minister hospodárstva SR, jún 1992 - mar. 1993 - minister hospodárstva SR

Česnek, Karol, Ing., aug.1996 - feb.1998 - minister hospodárstva

Čič, Milan, prof. JUDr., DrSc., Dr. h. c., prvý ponovembrový predseda vlády SR, ex-predseda Ústavného súdu SR, vedúci kancelárie prezidenta SR

Federič, Igor, Ing., poslanec NR SR, SMER-SD, bývalý vedúci Úradu vlády SR

Fedor, Martin, MEconSc., poslanec NR SR, febr. - júl 2006 minister obrany, SDKÚ-DS

Figeľ, Ján, Dr.h.c. Ing., bývalý prvý podpredseda vlády, minister dopravy, pôšt a telekomunikácií, predseda KDH, člen Európskej komisie pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a viacjazyčnosť

Filkus, Rudolf, Ing., CSc., mar.1994 - dec.1994 - minister financií SR

Fogaš, Ľubomír, doc. JUDr., PhD., okt.1998 - okt.2002 - podpredseda vlády

Fronc, Martin, Doc. Mgr., PhD., poslanec NR SR, 2002 - febr. 2006 minister školstva SR, KDH

Ftáčnik, Milan, doc. RNDr., CSc., primátor Bratislavy, bývalý starosta Petržalky, vysokoškolský pedagóg, okt. 1998 - apr. 2002 - minister školstva SR

Galko, Ľubomír, Mgr. , bývalý minister obrany Slovenskej republiky, SaS, podpredseda pre regióny

Hajnovič, František, RNDr., jan. 2002 - okt. 2002 - minister financií SR

Hamžík, Pavol, JUDr., okt.1998 - máj 2001 - podpredseda vlády, 1996-1997 - minister zahraničných vecí

Hanzel, Milan, JUDr., CSc., mar.1994 - dec.1994 - minister spravodlivosti SR

Harabin, Štefan, JUDr., bývalý podpredseda vlády a bývalý minister spravodlivosti

Harach, Ľubomír, doc. Ing., okt.1999 - okt.2002 - minister hospodárstva SR, mar.1994 - dec.1994 - minister školstva a vedy SR

Harna, István, doc Ing., PhD., okt.1998 - okt.2002 - minister výstavby a regionálneho rozvoja SR, bývalý poslanec NR SR

Hodža, Milan, novinár, publicista, politik, štátnik, mysliteľ a prvý slovenský predseda vlády Československej republiky v medzivojnovom období

Hofbauer, Roman, Ing., CSc., bývalý slovenský politik, poslanec SNR, FZ a NR SR, bývalý primátor hlavného mesta a prvý minister dopravy samostatnej SR

Hraško, Juraj, Prof., DrSc., mar. 1994 - dec. 1994 - minister životného prostredia, bývalý veľvyslanec SR vo Švajčiarskej konfederácii

Hudec, Ivan, MUDr., spisovateľ, lekár, dec. 1994 - okt. 1998 - minister kultúry SR

Hudek, Ľudovít, Doc. JUDr., CSc., dec. 1994 - aug. 1996 - minister vnútra SR

Izák, Jaroslav, Ing. Arch., bývalý minister životného prostredia (júl 2006 - august 2008)

Janičina, Milan, JUDr. , mar. 1994 - dec. 1994 - minister pre správu a privatizáciu národného majetku, predseda Panslovanskej únie

Janušek, Marián, Ing., exminister výstavby a regionálneho rozvoja

Jasovský, Ján, apr.1997 - okt.1998 - minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR, predseda Najvyššieho kontrolného úradu

Javorský, Ľubomír, MUDr., minister zdravotníctva SR v rokoch 1994 až 1998

Ježovica, Milan, JUDr., štátny tajomník na ministerstve zahraničných vecí, SDKÚ-DS, zahraničnopolitický analytik M.E.S.A. 10.

Jureňa, Miroslav, Ing., poslanec NR SR, bývalý minister pôdohospodárstva

Jurzyca, Eugen, Ing., bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, vedie protikrízový tím SDKÚ-DS

Kadlečíková, Mária, Doc. Ing., ex-podpredsedníčka vlády pre integráciu

Kaník, Ľudovít, Ing., poslanec NR SR, 2002 - okt. 2005 - minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Kanis, Pavol, PhDr., CSc., oct. 1998 - jan. 2001 - minister obrany SR, mar. 1994 - dec. 1994 - minister obrany SR

Kašický, František, Mgr., veľvyslanec SR pri NATO, bývalý minister obrany

Kažimír, Peter, Ing., Minister financii SR, SMER-SD,

Keltošová, Oľga, Mgr., dec. 1994 - feb. 1998 - ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR, jún 1992 - mar. 1994 - ministerka práce a sociálnych vecí SR

Kňažko, Milan, herec, bývalý generálny riaditeľ TV JOJ, bývalý minister kultúry SR, podpredseda vlády, minister zahraničných vecí, jeden zo zakladateľov VPN

Kocinger, Dominik, Ing., bývalý splnomocnenec vlády SR pre výstavbu a prevádzku sústavy vodných diel Gabčíkovo - Nagymaros

Koncoš, Pavel, Ing., 1998 - 2002 - minister poľnohospodárstva SR, 1994 - minister poľnohospodárstva SR

Kováč, Roman, doc. MUDr., CSc., mimoriadny profesor, Dekan Fakulty verejného zdravotníctva, SZU

Krajcer, Daniel, bývalý minister kultúry a cestovného ruchu, spravodajca, bývalý moderátor a komentátor politických udalostí

Krajči, Gustáv, Mgr., aug.1996 - okt. 1998 minister vnútra SR, poslanec NR SR v rokoch 1998 - 2006

Kršíková, Emília, JUDr., štátna tajomníčka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Kubečka, Jaroslav, Ing., mar. 1993 - nov. 1993 - minister hospodárstva SR

Kubiš, Ján, Ing., minister zahraničných vecí SR (2006-2009), bývalý generálny tajomník OBSE

Kučera, Matúš, prof. PhDr., DrSc., sept. 1992 - jún 1993 - minister školstva SR, historik, odborník na stredoveké dejiny, spisovateľ a vysokoškolský pedagóg

Lajčák, Miroslav, minister zahraničných vecí SR

Lettrich, Jozef, člen Predsedníctva SNR počas povstania, povereníkom pre školstvo a osvetu

Lipšic, Daniel, JUDr., bývalý minister vnútra Slovenskej republiky, 2002 - febr. 2006 podpredseda vlády a minister spravodlivosti SR, KDH

Liščák, Jozef, JUDr., dec. 1994 - oct. 1998 - minister spravodlivosti

Macejko, Jozef, Ing., aug. 1999 - jún 2002 - minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR

Machová, Mária, Ing., CSc., okt. 1998 - okt. 2002 - ministerka pre správu a privatizáciu národného majetku

Magvaši, Peter, doc. Ing., CSc., okt. 1998 - okt. 2002 - minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR, mar. 1994 - dec. 1994 - minister hospodárstva SR

Malchárek, Jirko, Ing., aug.2005 - júl 2006 podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR

Maxon, Miroslav, Ing., január - október 1998 - minister financií SR

Migaš, Jozef, doc. PhDr., CSc., ex-predseda NR SR

Mihál, Jozef, RNDr., bývalý podpredseda vlády SR, bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny, podpredseda pre ekonomiku, člen Republikovej rady, SaS

Mikloš, Ivan, Ing., bývalý podpredseda vlády a minister financií, 2002 - 2006 podpredseda vlády SR a minister financií SR, SDKÚ-DS

Mikolaj, Ján, prof. Ing., CSc., poslanec NR SR, bývalý podpredseda vlády a minister školstva, SNS

Miškov, Juraj, PhDr., podpredseda SaS, bývalý minister hodpodárstva SR

Mojš, Milan, Ing., štátny tajomník, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií SR

Moravčík, Jozef, doc. JUDr., CSc., predseda vlády SR v roku 1994, minister zahraničných vecí ČSFR v roku 1992

Mráz, Ján, Ing., dec. 1994 - okt. 1998 - minister výstavby a verejných prác

Nemcsics, Robert, Ing., 2002 - sept. 2003 - minister hospodárstva SR

Nicholsonová , Lucia, štátna tajomníčka ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, tímlíder pre oblasť SOS /sociálne odkázané spoločenstvá/ v SaS

Obrimčáková, Bibiána , Mgr. , štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR, Smer-SD

Pado, Martin, Ing., poslanec NR SR, SDKÚ-DS, febr. - júl 2006 minister vnútra

Palacka, Gabriel, RNDr., okt. 1998 - aug. 1999 - minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR

Palko, František, Ing., štátny tajomník Ministerstva financií SR

Pittner, Ladislav, okt. 1998 - máj 2001 - minister vnútra SR, mar. 1994 - dec. 1994 - minister vnútra SR, bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby

Počiatek, Ján, Ing., minister dopravy SR, SMER - SD

Ponický, Peter, Ing., minister školstva SR od apríla 2002 do októbra 2002

Prokeš, Jozef, RNDr., CSc., nov. 1993 - mar. 1994 - podpredseda vlády

Pružinský, Mikuláš, JUDr., Právnik, hospodár, verejný činiteľ, minister financií prvej Slovenskej republiky

Radičová, Iveta, Prof. PhDr., PhD., bývalá predsedníčka vlády SR, okt. 2005 - júl 2006 ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR, SDKÚ-DS

Rezeš, Alexander, Ing., dec. 1994 - apr. 1997 - minister dopravy, spojov a verejných prác SR

Rusko, Pavol, PhDr., sept. 2003 - aug. 2005 podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR, zakladateľ TV Markíza

Schenk, Juraj, prof. PhDr., CSc., profesor sociológie na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, 1994 - 1996 - minister zahraničných vecí

Schmögnerová, Brigita, Ing., CSc., výkonná tajomníčka Európskej hospodárskej komisie pri OSN, 1998 - 2002 ministerka financií SR, 1994 podpredsedníčka vlády

Sika, Peter, Ing., PhD., štátny tajomník Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Simon, Zsolt, Ing., bývalý minister pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja, 2002 - 2006 - minister pôdohospodárstva SR, Most-Híd

Sitek, Ján, Ing., dec. 1994 - okt. 1998 - minister obrany SR

Slavkovská, Eva, PhDr., CSc., dec. 1994 - okt. 1998 - ministerka školstva SR

Slobodník, Dušan, PhDr., CSc., spisovateľ, jún 1992 - mar. 1994 - minister kultúry SR, 1994 - 1998 poslanec NR SR

Soboňa, Viliam, jún 1992 - nov.1994 - minister zdravotníctva SR

Stank, Jozef, Ing., CSc., jan. 2001 - okt. 2002 - minister obrany

Tkáč, Vojtech, Doc. JUDr., CSc., feb.1998 - okt.1998 - minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR, poslanec NR SR 2002-2006, člen poslaneckého klubu Smer (kandidoval za ĽS - HZDS)

Tóth, František, Ing., máj 2005 - apríl 2006 minister kultúry SR

Tóth, Július, Ing., jún 1992 - mar. 1994 - minister financií SR

Tuchyňa, Jozef, slovenský generál, jún 1992 - mar. 1994 - minister vnútra SR

Turský, Viliam, bývalý minister životného prostredia

Uhliarik, Ivan, MUDr., bývalý minister zdravotníctva SR, podpredseda KDH pre zdravotníctvo a ochranu spotrebiteľa

Valentovič, Ivan, MUDr., predseda Dozornej rady ÚDZS, bývalý minister zdravotníctva

Zajac, Rudolf, MUDr., 2002 - 2006 minister zdravotníctva SR

Zlocha, Jozef, Ing., dec. 1994 - okt. 1998 - minister životného prostredia jún 1992 - mar. 1994 - minister životného prostredia

Šagát, Tibor, prof. MUDr., CSc., Dekan Fakulty zdravotníckych špecializačných štúdií, SZU

Šimko, Ivan, JUDr. Ing., máj 2001 - 2002 minister vnútra, 2002 - sept.2003 minister obrany, predseda strany Misia 21

Štrofová, Diana, Ing., štátna tajomníčka, Ministerstvo zahraničných vecí SR

Švantner, Dušan, Ing., štátny tajomník, Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií

Žiga, Peter, Ing., Minister životného prostredia

Žitňanská,, Lucia, doc. JUDr., PhD., bývalá ministerka spravodlivosti, febr. - júl 2006 ministerka spravodlivosti, SDKÚ-DS


  Dnes je 29.06.2017

  Narodeniny/výročie  
  29.06.  Pavol Prokopovič
  29.06.  Peter Magvaši
  29.06.  Ľudmila Pajdušáková
  29.06.  Martin Leginus
  30.06.  Boris Filan
  30.06.  Anna Šišková
  30.06.  Ján Voderadský
  30.06.  Marián Gajdoš
  30.06.  Ivan Štrpka
  1.07.  Ivan Černaj
  1.07.  Valerián Stražovec
  1.07.  Michal Horský

  Dnes má meniny
  Peter/Pavol/Petra

  Zajtra má meniny
  Melánia



    za jún 2017


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS