o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Soňa Horňáková / hudba

Soňa Horňáková

Soňa Horňáková
folkrocková speváčka, gitaristka, skladateľka

vzdelanie

1978 – 1982 Pedagogická fakulta UK v Trnave

životopis

Slovenská folkrocková speváčka, gitaristka, skladateľka a textárka. Svoju hudobnú kariéru odštartovala v polovici 70-tych rokov počas gymnaziálnych štúdií v Dunajskej Strede. V tom čase už prezentovala vlastnú tvorbu v študentskej kapele "MLADOSŤ" a neskôr "LETOROSTY".
Počas vysokoškolských štúdií (1978 - 1982) na Pedagogickej fakulte UK v Trnave (študovala učiteľstvo 1.- 4. ZŠ) sa intenzívne venovala koncertovaniu v malých folkových kluboch na Slovensku a nahrávala svoje prvé piesne pre Československý rozhlas v Bratislave.
Začiatkom 80-tych rokov pôsobila ako speváčka a gitaristka vo folkrockovej skupine "STROM". S touto kapelou nahrala niekoľko desiatok štúdiových nahrávok pre rozhlas. V tomto období televízia odvysielala niekoľko hudobných recitálov Sone Horňákovej a skupiny Strom, a aj ďalšie, ktoré ju predstavili ako sólistku. Vydala tri malé platne so skupinou Strom a jednu ako sólistka.
V 80-tych rokoch spolupracovala s renomovanými štúdiovými hudobníkmi ako Fero Griglák, Andrej Šeban, Richard Müller, Tono Jaro, Tono Kubasák, Oldo Petráš ...
S populárnym slovenským spevákom Pavlom Hammelom naspievala tri duety a pod vedením dirigenta Rudolfa Gériho naspievala piesne k televíznemu filmu. Skomponovala scénickú hudbu k rozhlasovým hrám pre deti a mládež a k poetickým programom v televízii. Koncom 90-tych rokov spolupracovala s Danielom Hevierom na projekte pre deti "Buvirozprávky" pre Slovenský rozhlas.
So skupinou "Nika" sa prezentovala na festivale Bratislavská lýra ´88, kde získala bronzové ocenenie za pieseň Pavla Hammela a Jozefa Augustína Štefánika Dnes je láska príťaž.
Soňa Horňáková účinkovala v hudobno-zábavných programoch umelcov ako Lasica-Satinský, Milan Markovič, Bolek Polívka, Noga-Skrúcaný, Boris Filan, Pavol Hammel ...
Aj keď mala už v 80-tych rokoch dostatok materiálu na vydanie minimálne dvoch CD, jediný monopolný štátny vydavateľ bol k jej tvorbe odmietavý. V roku 1993 vyšiel prvý sólový album s názvom "Soňa Horňáková" u súkromného vydavateľa. V tom čase to bola tretia najpredávanejšia platňa na Slovensku. Obsahovala zatiaľ dva najznámejšie hity Biely Pavúk a Ulice Toleda.
V roku 1996 vydala druhý album pod názvom "Súmrak snov".
V lete 1999 spolu so súčasnou sprievodnou skupinou S.H.BAND nahrala tretí album "Dívam sa z okna". Tento album vydala na jeseň roku 2000 pod značkou Millenium Records. Nachádza sa na ňom aj singel Pére Lachaise. Soňa Horňáková je autorkou hudby a väčšiny textov a ďalšími prispel Jozef Augustín Štefánik, Dušan Dušek, Luboš Dolgoš. Nezabudlo sa ani na zhudobnenú báseň Srečka Kosovela.
V Roku 2003 vydala antológiu piesní z 80-tych rokov „Piesne z nevydaných albumov“.
V roku 2005 vydala so skupinou Slide & Udu (Igor Sabo a Martin Zajko) CD pod názvom "Pozdrav z Teonatu".
Okrem týchto hudobných aktivít Soňa Horňáková externe spolupracovala s rádiom Twist (1998) a ROCK FM (1991 – 2003) a sympatie poslucháčov si získala hlavne hudobno-slovnou reláciou Folkfórum, ktorú začala vysielať v roku 1999 na jeho frekvenciách. V rokoch 2003 – 2006 pracovala v Slovenskom Rozhlase na rádiu Devín, kde moderovala špecifické hudobné relácie. Od roku 2006 pôsobí v Slovenskom rozhlase, v Centre Hudby.

tvorba

1993 Soňa Horňáková
1996 Súmrak snov
2000 Dívam sa z okna
2000 Buvipesničky
2003 Piesne z nevydaných albumov
2005 Pozdrav z Teonatu

články linky

 Staršie články o osobnosti >>
  Soňa Horňáková
       
doplňte alebo opravte informácie doplňte linky

Zdroj: www.sonahornakova.sk


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 18.02.2020

  Narodeniny/výročie  
  18.02.  Peter Chudík
  18.02.  Mieroslav Hysko
  18.02.  Ján Múdry
  19.02.  Mária Machová
  19.02.  Valentín Beniak
  19.02.  Ján Filc
  19.02.  Jozef Schmidt
  19.02.  Anton Zentko
  19.02.  František Oto Hieronymi
  19.02.  Natália Blahová
  20.02.  István Zachariaš
  20.02.  Dušan Junek

  Dnes má meniny
  Jaromír

  Zajtra má meniny
  Vlasta    za február 2020


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS