o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Ján Jankeje / hudba

Ján Jankeje

Ján Jankeje
kontrabasista, huslista, hráč na fujaru a skladateľ

* 30.07.1950 Bratislava
vzdelanie

1956 - 1964 ZDŠ ul. Červenej armády v Bratislave
1956 - 1966 Hudobná Škola Bratislava- Husle
1966 - 1967 Konzervatórium Bratislava/Kontrabass
1970 - 1972 Jazz Institute at the Academy of Music in Graz- Kontrabass
1972 - 1976 Musikhochschule Stuttgart- Kontrabass

životopis

„Ján Jankeje je najsvingujúcejší a najšlapajúcejší basista Európy. " (Jaco Pastorius 1985)

Ján Jankeje sa narodil na Slovensku, v Bratislave v roku 1950. Vo veku štyroch rokov začal chodiť na husle do ľudovej školy umenia v Bratislave, ktorú navštevoval 10 rokov. Dnes je táto budova kláštorom. Vo veku 15 rokov absolvoval prvé hodiny na bratislavskom konzervatóriu, nástroj kontrabas. Aj jeho otec Ladislav Jankeje ho vyučoval v speve slovenských ľudových pesničiek.
Prvé vystúpenia odohral ako profesionálny muzikant ako člen „Ragtime Jazzband Bratislava“ pod vedením Ivana Malinovského, v tejto kapele hral Ján Jankeje na basu ako 15-ročný.
V rokoch 1967 - 1968 hrával „Ragtime Jazzband Bratislava“ každú druhú nedeľu popoludní vo Veľkej sále bratislavského PKO na tanečných zábavách, na ktorých vždy tancovalo 400 - 500 mladých ľudí. Súčasne boli tieto jazzové sessiony – koncerty, organizované pianistom Ragtime-Jazz bandu Ivanom Malinovským, už vtedy príležitosťou na stretávanie jazzových muzikantov.
Kapelník Igor Čelko angažoval Jána Jankeja na záskok za jedného z najlepších swingových basistov všetkých čias, Pavla Molnára (v rokoch 1966 - 1968) v originálnej kapele „Traditional Club Bratislava“. Ján Jankeje udržiaval v roku 1966 v Bratislave ďalšie hudobné kontakty s hudobníkmi ako Vasko, Akantis, Lipa, Šošoka, Čelko, Cibuľka, Frešo, Mulica, Hudec, Vizár, Karnok, Gerhardt, Jonáš, Hergott, Revival Jazzband, Hronec, Cibuľka, Citrón, Discantini, Tamaškovič, Móži a ďalší.
Keď v roku 1968 okupovali vojská Varšavskej zmluvy Československo, emigroval hudobník do Nemecka.
Keďže sa jazzoví muzikanti na Slovensku po Dubčekovej ére nemohli orientovať na jazz, ani voľne rozvíjať, čo je prvým predpokladom pre povolanie „jazzový muzikant“, musel hudobník odísť a jazz mu ako povolanie ostal do dnešných dní.
V rokoch 1968 - 1970 bol Ján Jankeje domácim basistom legendárneho „Atlantic Jazzclub“ v Stuttgarte. Tu stretol aj svoju ženu Gertie.
V klube hral s takými vynikajúcimi hudboníkmi, ako Ella Fitzgerald, Lionel Hampton, Buddy Rich, a v rokoch 1969 a 1970 dve sessiony aj so saxofonistom Stan Getzom (rodičia boli Slováci).
Potom v rokoch 1970 - 1972 absolvoval štyri semestre štúdia kontrabasu a kompozície na Jazzakademie v rakúskom Grazi. Aby sa technicky ešte viac zdokonalil, absolvoval v rokoch 1972 - 1976 ďalších osem semestrov na Musikhochschule v Stuttgarte u Ulricha Laua. Počas tohto obdobia hral „všetky“ štýly jazzu a klasiky.
Ján Jankeje je jedným z najznámejších predstaviteľ slovenskej jazzovej scény v zahraničí. Dnes je neodmysliteľnou súčasťou jazzovej scény Západnej Európy.
Celosvetovo známy sa stal v roku 1979, počas šesťročného pôsobenia ako basista, aranžér a kapelník v „Bireli Lagrene Ensemble“. V roku 1983 vystúpila kapela aj na BJD, no bez Jána Jankeje, ktorý nesmel pricestovať.
Hudobník Ján Jankeje je už 40 rokov jazzman z povolania a cíti sa doma vo „všetkých“ štýloch „modernej ale aj starej muziky“.
S veľkým úspechom odohral v posledných rokoch veľké sessiony na medzinárodných pódiách okrem iných s Les Paulom, Eugene Cicerom, Tonym Scottom, Ronnym Scottom, Joem Passom, Emely Remmlervej, Jacom Pastoriusom, Larrym Coryellom, Stephane Grappellim, Lionelom Hamptonom, Horstom Jankowskim, Barney Kesselom, Babikom Reinhardtom, Benny Goodmanom, Vicom Jurisom, Larrym Coryellom, Dieterom Seelowom, Romanom Mussolinim, Bennym Carterom, Fredericom Raboldom, Hugom Heredia, Benym Watersom, Doc Cheathamom, Wild Bill Davisonom, Oscarom Kleinom, Al Caseym, Acker Bilkom, Tal Farlowom, Buddym de Franco, Scottom Hamiltonom, Eje Thelinom, Charlym Antolinim, s jazzovým impresáriom George Weinom, Dodom Šošokom, či Bireli Lagrenom. Hudobnícky kontrabasový štýlový záber Jána Jankeje je do dnešných dní veľmi široký.
Ako basista vytvoril za posledné desaťročia s veľkými jazzovými umelcami európskej i americkej scény viac ako 120 LP a CD, ktoré dokumentujú jeho umelecký vývoj a schopnosti. Desať CD vydal pod svojim menom.
Ján bol vyznamenaný prvou cenou „DEUTSCHE PHONO-AKADEMIE“. V roku 2000 mu bolo za zásluhy v jazzovej oblasti prepožičané čestné občianstvo mesta New Orleans, rodného mesta jazzu.
Ján Jankeje je autorom Soundtracku posledného filmu R.W. Fassbindera "Querelle" PRVÉ TANGO (jp1016). V tomto filme tancovala na jeho tango Jeanne Moreau.
Hudboník absolvoval koncerty a festivaly okrem iného v Carnegie Hall N.Y.C. s Birelim Lagrene, Diz Dizley, Stephanom Grappellim a Bennym Carterom.
Ján Jankeje so svojim 200-ročným slovenským kontrabasom, ktorý v roku 1973 kúpil od Fedora Freša, precestoval mnohé krajiny a mestá, okrem iných Berlín, Belfast, Paríž, Zürich, Rím, Los Angeles, Bukurešť, Nizza, Amsterdam, Montreal, Quebec, Budapešť, Antibes, Kuwait City, Teherán, Moskva, Madrid, Ljubľjana, Monako, Washington, Ankara, Den Haag, Sofia, Oslo, Chicago, Nizza, Bratislava, Riga, Kopenhagen, San Francisco, Wien, Stuttgart, London, Rom, N.Y.C. Afrika, Kanada a ďalšie.
Jeho priatelia a učitelia boli a sú tí najlepší jazzoví basisti všetkých čias, ako Jaco Pastorius, Ray Brown, Aladar Pege, Miroslav Vitous, Slam Steward, Charlie Haden, Victor Bailey, Bob Haggart a N.H.Ö. Petersen.
Ján Jankeje sa presadil aj ako jazzový producent. V roku 1975 založil tzv. „juhonemecký jazzový kováč – Ján Jankeje“ IG Jazz Stuttgart a Stuttgarter Jazztage, ktoré dodnes úspešne fungujú.
Už 30 rokov pracuje aj ako producent a prezident úspešnej jazzovej značky „Jazzpoint records“ a „G & J Records international“, ktorej spolumajiteľka je jeho manželka Gertraud Jankejová (www.jazzpoint.de). Produkujú klasiku, jazz, fusion, blues, hiphop, pop & folk.
Ján Jankeje je umeleckým vedúcim jazzového festivalu vo Weinsbergu. Na jubilejnom jazzovom festivale „30 rokov Jazzpoint“ vo Weinsbergu, vystúpil v roku 2007 s veľkým úspechom aj slovenský jazzový a bluesový spevák Peter Lipa a klavirista Ragtime Jazz bandu, Jánov jazzový patrón, Ivan Malinovský. Na festivale vo Weinsbergu si získali srdcia jazzového publika v roku 2000 aj vrcholný slovenský jazzový muzikant Dodo Šošoka – perkusie a trumpetista Juraj Bartoš.
Ján Jankeje žil 17 rokov v Bratislave, 2 roky v Grazi, 25 rokov v Stuttgarte. Posledných 10 rokov žije so svojimi „Goldie“ a „Dorkou“ (jedná sa o párik bielych Kakadu) a svojou ženou Gertie v malom domčeku vo Weinsbergu (staré mesto, v romantickom mestečku, ležiacom medzi Heidelbergom a Stuttgartom).

“Ján

Spolu so svojimi hudobníkmi produkuje a hrá všetko od Jazzu cez Bebob, Swing, sólo až po jazzové koncerty so sextetom neustále sa meniaceho obsadenia, blues, dixieland, mobil Jazz, mainstream a hudbu od Django Reinhardta a Stephane Grappelliho. Ján Jankeje a Dodo Šošoka majú nový projekt: Fujara.

Ocenenia:

- prvá cena „DEUTSCHE PHONO-AKADEMIE“.
- 2000 čestné občianstvo mesta New Orleans, za zásluhy v jazzovej oblasti

tvorba

1969 "Atlantic Jazzband"
Ulrich Braunschweiger- Schlagzeug, Siggi Seyfert- Klarinette, Klaus Baltin- Posaune H-P Haug Atlantik

1971 Kuno Schmid Trio "Blues for Oscar"
Jan Jankeje- Kontrabass, Kuno Schmid- Klavier, Werner Roth- Schlagzeug jazzpoint records 004

1972 Frederic Rabold Crew "Flair" LP
Paul Schwarz- E-Piano, Jan Jankeje- Kontrabass, Martin Bues-Schlagzeug, Frederik Rabold- Trompete, Walter Hüber- Sax. Wolfgang Czelusta- Posaune, Helmut Wilberg- Sax. Gerd Bader- Gitarre, Frank Köllges- perc Calic 123133

1974 Jan Jankeje Mlada Musika "SOKOL"
Martin Ederer- Gitarre, Jan Jankeje- Kontrabass, Peter Garattoni- Schlagzeug
Alex Bally- Schlagzeug, Tobias Langguth- Gitarre, Thomas Wind- E-Piano, Daddy Pabrotzki- Tuba jazzpoint records 1002

1975 Dieter Biehlmaier "Selektion"
Gerhard "Hardchen" Ziegler- Schlagzeug, Jan Jankeje- Kontrabass, Dieter Biehlmaier- Flöten DB 11111

1975 Zipflo Reinhardt "Vol.1."
Boby Falta- Gitarre, Jan Jankeje- Kontrabass, Kuno Schmid- Klavier, Dunja Reinhardt- Vokal Intercord 232323

1975 Ragtime Specht Crew CD
Hans-Jürgen Bock der Specht- Klavier, Jan Jankeje- Kontrabass, Bernd Schuchardt- Schlagzeug Intercord 232344

1975 Slick Salzer Trio "Power BOSCH"
Hans-Jürgen Bock der Specht- Klavier, Jan Jankeje- Kontrabass, Helmut "Slick" Salzer- Schlagzeug Bosch records 1999

1976 Zipflo Reinhardt "Vol.2."
Boby Falta- Gitarre, Jan Jankeje- Kontrabass, Kuno Schmid- Klavier, Dunja Reinhardt- Vokal Intercord 232341

1977 "IG Jazz" 3LP Box
Für die, die das nicht wissen, Jan Jankeje hat die IG Jazz gegründet! Ok? IG Jazz1

1978 Eugen Rödel Trio "As Time Goes By" LP
Jan Jankeje- Kontrabass, Eugen Rödel- Klavier, Werner Braun- Schlagzeug jazzpoint records 1014

1979 Jan Jankeje "Kurhadanadur" CD
Jan Kontrabass Solo! (Vergriffen) jazzpoint records 1050

1980 Bireli Lagrene Ensemble "Live in Krokodil" CD auch als LP, MC
Jan Jankeje am Kontrabass, Bernd Rabe- Klarinette in 2 Stücken, Alan Bleirman- Schlagzeug am 2 Stücken, Tschirglo Löffler- Gitarre, Gaiti Lagrene- Gitarre jazzpoint records 1009

1983 Jan Jankeje Erster Tango "Querelle"
Jan Jankeje ist der Soundtrack-mit-Komponist für den letzten Reiner Werner Fassbinder-Film "Querelle" - ERSTER TANGO wo die große Schauspielerin Jeanne Moreau in diesem Film zu seiner Musik tanzt. Nachmachen!!!
Jan Jankeje- Kontrabass und der Komponist, Bireli Lagrene- Gitarre, Tschirglo Löffler- Gitarre Gaiti Lagrene- Gitarre, Dimitrios Avraam- Schlagzeug auf der B-Seite, nicht bei Ersten Tango und Roland Gyarmati- Gitarre auf der B-Seite jazzpoint records 1012

1983 Jan Jankeje Quartett "Tum Trotz" feat. Bireli Lagrene CD, LP!
Bireli Lagrene- Gitarre, Klaus Wagenreiter- Klavier, Jan Jankeje- Kontrabass
Werner Braun- Schlagzeug, Matthias Buck- Violine jazzpoint records 1016

1982 Bireli Lagrene "15" Live at Club Metropol Ludwigsburg LP
Jan Jankeje- Kontrabass, Leszeck Zadlo- Saxophon, Bireli Lagrene- Gitarre, Gaiti Lagrene- Gitarre, Tschirglo Löffler- Gitarre, Thomas Wind- Vibraphon, Thomas Zahn- Schlagzeug Ariola Island Antilles 204 911 - 320

1984 Bireli Lagrene, Diz Dizley, Jan Jankeje "Live at the der Carnegie Hall" CD jazzpoint records 1027

1986 Jaco Pastorius "Stuttgart Aria" CD auch als LP, MC
Jaco Pastorius- Bass und Vokal, Wladislav Sendecky- E-Piano, Bireli Lagrene- Gitarre Jan Jankeje- Synth. Bass auf 2 Titeln, Peter Lübke- Schlagzeug jazzpoint records 1019

1985 Bireli Lagrene "live in Freiburg" CD auch als LP, MC
Vic Juris- Gitarre, Jan Jankeje- Kontrabass, Gaiti Lagrene- Gitarre, Diz Dizley- Gitarre jazzpoint records 1015

1986 Jan Jankeje & Bernd Marquard "Jazz Jokers" nur LP
Fred Beck- Saxophon, Jim Walz- Banjo, Dieter Fischer- Gitarre, Uli Schwarz- Klarinette Ian Cumming- Posaune, Werner Braun- Schlagzeug, Jan Jankeje- Kontrabass Bernd Marquard- Trompete jazzpoint records 1024

1989 HIFI-VISIONEN "Akkord Arbeiter" CD
Verschiedene Gitarristen Auswahl HIFI VISION

1992 Jan Jankeje "Padarliadadi" CD Hrdlicka 2889

1993 "Blues Bandits" CD, MC
Werner Dannemann- Gitarre und Vokal, Martin Schnabel- Violine, Jan Jankeje- Kontrabass Muffin records

1993 "Benny Waters Quartett" CD
Benny Waters Alto-Saxaphone und Vokal, Thilo Wagner- Klavier, Gregor Beck- Schlagzeug Jan Jankeje- Kontrabass jazzpoint records 1037

1994 "Jan Jankeje Trio" CD
Jan Jankeje- Kontrabass, Olaf Polziehn- Klavier, Dodo Sosoka- Schlagzeug jazzpoint records 1042

1994 Al Casey A Tribute to "Fats" CD
Al Casey- Gitarre, Red Richards- Klavier, Jan Jankeje- Kontrabass, Imre Köszegi- Schlagzeug jazzpoint records 1044

1994 Oscar Klein "Jazz Show Vol.1" CD
Oscar Klein- Trompete, Klarinette, Mundharmonika, Romano Mussolini- Klavier
Jan Jankeje- Kontrabass, Gregor Beck- Schlagzeug jazzpoint records 1043

1994 Red Richards, George Kelly feat. Doc Cheatham "Groove Move" CD
Doc Cheatham- Trompete, Red Richards- Klavier, Georg Kelly- Saxophon, Al Casey- Gitarre Jan Jankeje- Kontrabass, Imre Köszegi- Schlagzeug, Lindgren- Posaune jazzpoint records 1045

1994 Friedemann Witecka "Animato"
Sebastian Hilken- Cello/Sarod/Perkussion, Mila Morgenstern- C-Flöte/Altflöte/Bambusflöte, Bernhard Kegel- Akustische und elektrische Gitarren, Jürgen Kupke- Klarinette Klaus Gertken- Keyboards, Martin Lillich- Baß, Jan Jankeje- Kontrabass Armando Chuh- Perkussion, Ulrich Moritz- Schlagzeug/Perkussion Bieber Records Best.-Nr.: 66581

1995 Bireli Lagrene Hot Club "Live in England" CD
Jan Jankeje- Kontrabass, Babik Reinhardt- Gitarre, Vic Juris- Gitarre, Diz Dizley- Gitarre Bireli Lagrene- Gitarre G&J records International 0011

1995 Bireli Lagrene "HIGHLIGHTS" CD auch als LP, MC
Bireli Lagrene, Philip Catherine, Larry Coryell, Vic Juris, Jan Jankeje, Gaiti Lagrene, Tschirglo Löffler, Miroslav Vitous, Jaco Pastorius, Vladislav Sendecki, Peter Lübke, Jörg Reiter G&J records International 2000

1997 Benny Waters, Jan Jankeje "BENNY & JAN" Hip-Hop Maxi Single CD! Fantastische Aufnahmen mit Benny, wo er 96 Jahre!! alt war, und riesen Spass an dieser Geschichte hatte. Mit dabei ist Alexander Katz- Posaune, Andy Lowrence- Trompete Klaus Graf- Sax, Olaf Polziehn- Klavier, Ellen Ritz- Vokal
1.) Oh When The Saints Go Marchin
2.) Let's Talk About Jazz im Hip-Hop und super Techno Atmosphere!!! jazzpoint records 2009

1997 Oscar Klein Jazz Show "Vol.2" CD
Romano Mussolini- Klavier, Oscar Klein- Trompete, Jan Jankeje- Kontrabass
Gregor Beck- Schlagzeug jazzpoint records 1049

1998 Jan Jankeje "A portrait of Jan Jankeje" CD
Jan Jankeje double bass featuring: Doc Cheatham trumpet Bireli Lagrene guitar, Benny Waters sax Oscar Klein guitar, harmonica, clarinet George Kelly sax, Klaus Wagenleiter piano, Al Casey guitar, Thilo Wagner piano, Schmido Kling violin, Red Richards piano, Jörg Reiter piano, Vic Juris guitar, Gregor Beck drums, Diz Dizley guitar, Werner Braun drums, Romano Mussolini piano, Imre Köszegi drums, Hans Kumpf clarinet, Tschirglo Löffler guitar, Gaiti Lagrene guitar, jazzpoint records 1054

2001 IG Jazz "25 Jubiläum" 3CDs
Jan Jankeje hat die IG Jazz gegründet!! Ach, Sie haben das nicht gewußt? IG Jazz Produktion 2001

2002 "Pick-a-Blues" CD
Oscar Klein- Trompete, Jan Jankeje- Kontrabass, Katie Kern- Gitarre, Chris Nemet- Klavier Heini Altbart- Schlagzeug jazzpoint records 1065

2003 Jan Jankeje "Party & Swingband" CD
Jan Jankeje- Kontrabass, Frantisek Havlicek- Klarinette/Vokal, Miroslav Klimes- Banjo jazzpoint records 1068

2003 Wedeli Köhler "Swing & Folk" CD
Wedeli Köhler- Violine, Thilo Wagner- Klavier, Will Lindfors- Schlagzeug
Sascha Reinhardt- Gitarre, Jan Jankeje- Kontrabass und viele andere. jazzpoint records 1067

2003 "Stuttgarter Dixieland All Stars" CD
Jan Jankeje- Kontrabass, Alexander Katz- Posaune, Peter Lamparter- Klarinette
Jochen Lamparter- Schlagzeug, Werner Braun- Schlagzeug, Peter Lange- Trompete Harald Schwer- Klavier jazzpoint records 1069

2003 Katie Kern "Still Young" CD
Katie Kern- Gitarre/Vokal, Jörg Reiter- Klavier, Paul Harriman- Bass, Steve Grant- Drums, Werner Dannemann- Gitarre, Klaus Marquardt- Violin, Oscar Klein- Klarinette, Jan Jankeje- Kontrabass. jazzpoint records 1070

2003 "Pick-a-Blues" DVD!!
Oscar Klein- Trompete, Jan Jankeje- Kontrabass, Katie Kern- Gitarre/Vokal
Chris Nemet- Piano, Heini Altbart- Schlagzeug jazzpoint records 1071

2004 Gus Backus, Jan jankeje, Oscar Klein, Heini Altbart "Jazz Standards" CD

2005 Jan Jankeje "Fujarka moja mila" CD
Jan Jankeje Kontrabass, E-Bass, Schlagzeug, Gitarre, Piano, Fujara, Vokal, Trompete, Geige jazzpoint records 1073

2007 Jan Jankeje "basssolo 1" CD

články linky

 Staršie články o osobnosti >>
  Ján Jankeje
       
doplňte alebo opravte informácie doplňte linky


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 19.01.2020

  Narodeniny/výročie  
  19.01.  Elena Kaliská
  19.01.  Andrej Godány
  19.01.  Juraj Lexman
  19.01.  Marián Šuráb
  19.01.  Vladimír Reisel
  19.01.  Andrej Ferko
  19.01.  Michal Ďuga
  20.01.  František Gahér
  20.01.  Ján Figeľ
  20.01.  Nina Solovaya
  20.01.  Štefan Nosáľ
  20.01.  Otto Smik
  20.01.  Stanislav Rakús,
  20.01.  Milan Sečánsky
  20.01.  Štefan Jastrabík
  21.01.  Milan Gaľa
  21.01.  Dagmar Čierna
  21.01.  Yvetta Velísková
  21.01.  Mária Prechovská

  Dnes má meniny
  Drahomíra

  Zajtra má meniny
  Dalibor    za január 2020


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS