o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Adrián Kokoš / hudba

Adrián Kokoš

Mgr. Art. Adrián Kokoš
dirigent

* 11.03.1978 Michalovce
vzdelanie

Dirigent Adrian Kokoš študoval zborové dirigovanie na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u Blanky Juhaňákovej, v orchestrálnom dirigovaní bol žiakom Ondreja Lenárda.

životopis

V januári 2004 znovuzaložil Detský spevácky zbor Slovenského rozhlasu a nadviazal tak na jeho bohatú 50 ročnú tradíciu. So zborom pravidelne absolvuje koncertné vystúpenia doma i v zahraničí.
Od roku 2003 úzko spolupracuje so slovenským skladateľom Víťazoslavom Kubičkom. Vo svetovej premiére uviedol sedem skladateľových opier, spomeňme napr. Martin Luther, Kristov dotyk, Šavol , Betlehem.
Pravidelne spolupracuje so Symfonickým orchestrom Sro, s ktorým okrem koncertnej činnosti nahral viacero zaujímavých titulov.
Ďalej dirigoval Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala, Cappellu Istropolitana, Trnavský komorný orchestrer, Viva Musica Festival orchester, od roku 2006 spolupracuje s Johann Strauss orchestrom v nemeckom Coburgu, s ktorým absolvoval koncerty na Slovensku, v Čechách a v Nemecku.
Ako dirigent sa predstavil aj na viacerých hudobných festivaloch ( medzinárodný festival Musica sacra v Nitre 2004, Festival sakrálneho umenia Košice 2005, medzinárodný festival Duchovnej hudby v Brne 2008, Europäische Johann Strauss Bühnenwerke Festival ).
V júni 2007 úspešne debutoval na medzinárodnom opernom festivale Smetanova Litomyšl, kde v českej premiére uviedol operu Kristov dotyk.
V júli 2008 dirigoval na medzinárodnom hudobnom festivale – Summa Cum Laude vo Viedenskej filharmónii a v decembri v tom istom roku uviedol premiéru neoromantickej opery Marína Havranová, ktorá odznela pri príležitosti osláv 160. výročia vzniku prvej Slovenskej národnej rady.
V Slovenskej filharmónii, v rámci cyklu Rodinné koncerty dirigoval Kubičkov Betlehem.
V júli 2009 debutoval so Štátnou filharmóniou Košice, s ktorou v premiére uviedol operu Šavol a v septembri 2009 pod jeho taktovkou odznela v Rosenthal-Theater Selb slávna Straussova opereta Wiener Blut.
V novembri 2009 debutoval s rozhlasovým detským zborom na BHS 09, kde spolu s orchestrom a zborom Slovenskej filharmónie pod taktovkou britského dirigenta A.Parotta, predviedli P. Mc. Cartneyho oratórium Ecce Cor Meum. V sezóne 2009/10 pôsobil ako hosťujúci dirigent Štátnej opery v Banskej Bystrici, kde naštudoval neznámu Straussovu operetu INDIGO. V októbri 2010 absolvoval s orchestrom Cappella Istropolitana prvé slovenské symfonické turné speváka a skladateľa Miroslava Žbirku a v júli 2011 na záverečnom koncerte festivalu Musica Sacra v Nitre, uviedol s orchestrom Cappella Istropolitana a speváckym zborom Lúčnica veľkolepé Cherubiniho Requiem.
V januári 2015 sa stal druhým dirigentom a hlavným dramaturgom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Spolupracoval s významnými umelcami ako sú A. Kučerová, A. Kohútková, L. Albrechtová, M. Dvorský, O. Klein, L. Ludha, G. Beláček a ďalší. Adrian Kokoš pravidelne nahráva pre Slovenský rozhlas.

Predstavil sa aj na XXX. ročníku Letných olympijských hier v Londýne, kde v slávnom Sadlers Wells divadle dirigoval Slovenský reprezentatívny koncert, na ktorom doprevádzal Miroslava Žbirku a svetovú artrockovú legendu skupiny Yes Jona Andersona.

Festivaly:
Medzinárodný operný festival Petra Dvorského Jaroměrice nad Rokytnou 2012, Dvořakova Olomouc 2013

tvorba

CD

Čas pre anjelov ( Detský spevácky zbor SRo ) Slovak Radio Records 2007
Paleta tónov (Detský spevácky zbor SRo, Symfonický orchester SRo ) Slovak Radio Records 2009
Cherubini – Haydn ( Spevácky zbor Lúčnica, Symfonický orchester SRo ) Slovak Radio Records 2011
Symhonic album ( Miroslav Žbirka, Cappella Istropolitana ) Universal 2011
Detský spevácky zbor SRo - Život v piesni, Slovak Radio Records 2013

doplňte alebo opravte informácie doplňte linky

Zdroj: A. Kokoš; Slovenský rozhlas


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 22.02.2020

  Narodeniny/výročie  
  22.02.  Marcel Štefko
  23.02.  Pavol Paška
  23.02.  Vladimír Giba
  23.02.  Pavol Holländer
  23.02.  Jozef Cíger Hronský
  23.02.  Ján Matej Korabinský
  23.02.  Ivan Hrušovský
  23.02.  Anton Hykisch
  23.02.  Milan Sládek
  24.02.  Ján Ľupták
  24.02.  Marko Vrzgula
  24.02.  Ľubomír Rehák

  Dnes má meniny
  Etela

  Zajtra má meniny
  Roman/Romana    za február 2020


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS