o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Daniela Kuffelová / divadlo, film, TV

Daniela Kuffelová
divadelná a dabingová herečka

* 12.11.1965 Trnava
vzdelanie

Vyštudovala hudobno-dramatický odbor Štátneho Konzervatória v Brne

životopis

Patrí medzi najvýraznejšie a najuniverzálnejšie divadelné a dabingové herečky na Slovensku. Po skončení Hudobno-dramatického odboru Štátneho Konzervatória v Brne roku 1985 sa jej prvým profesionálnym divadelným pôsobiskom stalo Divadlo Slovenského národného povstania v Martine.
Z tohto obdobia spomeňme inscenácie a postavy: Lysistrata (Martina), Ďuro Nebojsa a Kráľovná Kolobežka (Dvorná dáma, Trhovkyňa), Zinuľa (Zina Koťajevová), Thyl Ullenspiegel (Nele), Sólo pre bicie – hodiny (Dáša Vysocká), Proces (Jozefka, Servírka), Útek (Ľuska), Zykovovci (Pavla), Ej, Ďurko, Ďurko! (Dedinčanka), Dotyky a spojenia (Adina), Miláčik Ornifle (Mademoiselle Supo).

Od roku 1988 je v stálom angažmán v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Tu ju diváci mohli vidieť v týchto inscenáciách: Autobus (Zaľúbená), Len nijakú paniku (Nicole), Posledná zastávka (Greta), Lúčna harfa (Pusinka Dallasová), O čo ide (Konferanciérka), Studňa (Dedinčanka), Kráľ Ubu (Mamka Ubu), Hra o umučení a slávnom vzkriesení pána a spasiteľa nášho Ježiša Krista (Eva, Dievča, Veronika, Mária-Salome), Smrť obchodného cestujúceho (Slečna Forsythová), Plavba proti prúdu (Jane), Dáma s kaméliami (Mademoiselle), Čaj u pána senátora (Potkanová), Pôvabné ženy v bohatom dome (Pani Mimóza), Krotenie Čertice (Vdova), Samopašný duch (Elvíra), Pekár, pekárka a ich učeň (Yosyana), Pacho sa vracia (Mária Terézia), Sen noci... (Puk), Perinbaba (Zubatá II.), Jozef Mak (Petriska), Mačacia hra (Julka), Povraz s jedným koncom (Madam Glanzová), Malý obchod hrôzy (Ronette), Večera nad mestom (Viera), Slečinka (Chveska), 1+1=3 (Mary Brownová), Fidlikant na streche (Cajtla), Tri veľké ženy (C), Šípková Ruženka (Vedma Ariana), Báthoryčka (Csoborová), Hra snov (Agnes), Hamlet (Gertrúda), Grék Zorba (Vdova), A ešte som aj smoliar! (Maggy Soldignacová), Maškaráda (Barónka Strahlová), Príbehy obyčajného šialenstva (Silvia), Tri sestry (Máša), Adam Šangala (Krčmárka Judita), Čierna komédia (Clea), Bezkyslíkovce (Druhá), Kabaret (Slečna Fritzie Kostová), Aj kone sa strieľajú (Bucková/Buck), Obrázkari (Tora Tejeová), 2+2=5 (Mary Brownová), Agáta hľadá prácu (Virginia), Portia Coughlanová (Marianne Scullyová), Veveričky (Mandľová), Matka (Matka), Piargy (Katarína), Všetko za národ (Želka Čierna), Okuliare Eltona Johna (Julie), Kráľ Lear (Goneril), Višňový sad (Varja), Koniec hry (Helena Barlová), Kuchyňa (Marango), Dvojitá rezervácia (Joanna Markhamová).


Ocenenia:

Daniela Kuffelová bola ocenená niekoľkými Prémiami Literárneho fondu za svoje divadelné aj dabingové výkony. Získala nomináciu v ankete DOSKY 2003 v kategórii Najlepší ženský herecký výkon (za postavu Máše v inscenácii Tri sestry) a ocenenie DOSKY 2008 Za najlepší ženský herecký výkon (za postavu Matky v rovnomennej inscenácii hry J. Barča-Ivana). Za postavu Matky získala aj Cenu Literárneho fondu.

O kvalite jej práce, ktorú odvádza v mnohých dabingových štúdiách, najlepšie vypovedajú každoročné nominácie na Zlatú slučku. Doma má takéto ocenenie napríklad za najlepšie nadabovaný seriál Krehké vzťahy, filmy Dôverné priznanie, Tichý Don, Manželia a manželky, Mário a kúzelník, Biely oleander, Základný inštinkt a ďalšie. Získala aj Cenu Eurotelevízie za dabingový výkon hlavnej postavy v seriáli Esmeralda. Svoj hlas prepožičiava takým herečkám svetového formátu, akými sú Michelle Pfeiffer, Sharon Stone, Meg Ryan, Meryl Streep, Cate Blanchett, Helen Hunt, Sally Field, Andie MacDowell, Uma Thurman, Kim Basinger.


tvorba

Vytvorila množstvo výrazných postáv v rozhlasových hrách: Katka priadka, Horké ako blen, Romanca s Amáliou, 72 schodov, Chriašteľ, Poznanie, Mobil horor a iné.

Zaraďuje sa medzi najznámejšie hlasy slovenského dabingu. Tejto práci sa naplno venuje už vyše dvoch desaťročí. Jej prvou dabingovou postavou bola Anna zo Zeleného domu.

Diváci ju mohli vidieť aj v televíznom seriáli Ordinácia v Ružovej záhrade (Nemcová), v televíznom videofilme Jesenná (zato) silná láska; v televíznej adaptácii hry Herodes a Herodias (Johana), vo filme Martina Šulíka Všetko čo mám rád (Rumunka).

TV seriály :
2007 - 2008: Ordinácia v ružovej záhrade (Nemcová)
2009: V mene zákona
2011: Aféry

doplňte alebo opravte informácie doplňte linky


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 07.12.2019

  Narodeniny/výročie  
  7.12.  Pavol Hammel
  7.12.  Iveta Radičová
  7.12.  Dara Rolins
  8.12.  Eduard Bárány
  8.12.  Dušan Kaniansky
  8.12.  Imrich Kružliak
  8.12.  Ladislav Gandl
  9.12.  Dušan Mitana
  9.12.  Boris Zala
  9.12.  Kliment Ondrejka
  9.12.  Dušan Nikodým
  9.12.  Ján Hladký
  9.12.  Andrej Sirácky
  9.12.  Zoltán Tomori
  9.12.  Ján Zambor
  9.12.  Anton Steinecker
  9.12.  Pavol Mudroň
  9.12.  Peter Kalist

  Dnes má meniny
  Ambróz

  Zajtra má meniny
  Marína    za december 2019


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS