o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Peter Berger / hudba

Peter Berger
operný spevák

* 27.03.1979
vzdelanie

Po ukončení gymnázia študoval spev na Konzervatóriu v Košiciach v triede Mgr. J. Šomorjaia.
Neskôr absolvoval Majstrovské spevácke kurzy P. Dvorského, E. Blahovej a R. Karczykowského.
Už počas štúdií na konzervatóriu sa stal sólistom opery Štátneho divadla v Košiciach.

životopis

Peter Berger spolupracuje s poprednými slovenskými a českými orchestrami. Venuje sa aj interpretácii oratoriálnej tvorby. Koncertne vystupuje doma i v zahraničí a je častým hosťom festivalu Viva il Canto v poľskom Tešíne a medzinárodného festivalu v maďarskom meste Šopron.

Medzi jeho najvýznamnejšie koncertné vystúpenia patrí Galakoncert s J. Obrazcovou a P. Dvorským a tiež gala vystúpenia v Japonsku, na Malte a v Lotyšsku.

V októbri 2007 debutoval v Slovenskom národnom divadle v Bratislave ako Pinkerton v Pucciniho opere Madama Butterfly pod taktovkou dirigenta Olivera Dohnányiho a v réžii svetoznámeho operného režiséra Petra Konwitschného.

V roku 2008 hosťoval v Národnom divadle v Splite v úlohe Fausta (Faust).

Od sezóny 2008/2009 je sólistom Opery Janáčkovho divadla v Brne, kde sa okrem Princa (Rusalka), Jeníka (Predaná nevesta), Alfréda (Traviata), Ismaila (Nabucco), Lenského (Eugen Onegin) a Pinkertona (Madama Butterfly) s veľkým úspechom predstavil v opere B. Martinů Juliette v role Michela a v Janáčkovej Jej pastorkyni v postave Števa. Vo Wexforde (Írsko) to bude úloha Lukáša v Smetanovej opere Hubička.

Od roku 2009 je zároveň hosťom Národného divadla a Štátnej opery v Prahe, Teatra Wielkeho v Lodži a nemeckej opery v Brémach.

V tejto sezóne bude účinkovať v úlohe Princa v Dvořákovej Rusalke v National Theatre v Tokiu a predstaví sa v nej aj na festivale Glyndebourne vo Veľkej Británii. K jeho významným postavám možno priradiť i Nemorina v opere Nápoj lásky od G. Donizettiho, Čajkovského Lenského v opere Eugen Onegin, Fausta z rovnomennej opery Ch. Gounoda, Alfréda v La traviate G. Verdiho či Jeníka v Predanej neveste B. Smetanu.


Ocenenia:
V roku 2006 sa stal víťazom medzinárodnej speváckej súťaže Mikuláša Schneidera-Trnavského v Trnave, kde získal aj cenu za najlepšiu interpretáciu piesní M. Schneidera-Trnavského.

V roku 2007 mu udelili prvú cenu v súťaži Anglo – Czecho - Slovak Trust v Londýne a v roku 2008 sa stal semifinalistom Hans Gabor Belvedere Competition vo Viedni.

K jeho ďalším úspechom patrí udelenie Ceny Literárneho fondu za stvárnenie postavy Princa v Dvořákovej opere Rusalka a za úlohu Pinkertona v opere Madama Butterfly, ktorá patrí medzi jeho najúspešnejšie.

doplňte alebo opravte informácie doplňte linky


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 17.10.2018

  Narodeniny/výročie  
  17.10.  Ľudmila Gajdošíková
  17.10.  František Knapík
  18.10.  Martin Rázus
  18.10.  Jozef Gregor Tajovský
  18.10.  Ján Bodnár
  19.10.  Zdeno Cíger
  19.10.  Ján Mikolaj
  19.10.  Mária Bátorová
  19.10.  Beata Kosová
  19.10.  Daniel Petrovič
  19.10.  Ľudo Ondrejov
  19.10.  Vincent Šikula
  19.10.  Mikuláš Huba
  19.10.  Rafael Rafaj
  19.10.  Danka Barteková

  Dnes má meniny
  Hedviga

  Zajtra má meniny
  Lukáš    za október 2018


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS