o projekte  | kritériá  | partneri  | PROJEKTY  | kampane  | reklama  | pridajte osobnosť  | kontakt  
Národná agentúra ISSN pridelila portálu
www.osobnosti.sk
ISSN 1338-2403

 
Denne aktualizované.
Osobnosti.sk (online)
 
Aj Vy máte možnosť podporiť Osobnosti.sk svojimi darmi a príspevkami zaslanými na účet občianskeho združenia Osobnosti.sk
4010825928 / 7500 - číslo účtu občianskeho združenia Osobnosti.sk
 
Vítam aktivitu projektu osobnosti.sk a páči sa mi. Častokrát totiž zanedbávame osobnosti vo vzťahu k svojej vlastnej histórií aj vo vzťahu k Slovensku. Cez osobnosti sa poznajú národy a štáty. Osobnosti sú ľudia, ktorí dokážu robiť nielen pre seba, ale aj pre okolie a navyše z ich práce čerpá celá spoločnosť.
Ivan Gašparovič, prezident Slovenskej repulibky
 
Osobnosti sú ľudia, ktorí sa zapísali do dejín a sú autormi niečoho, čo je trvalé a nemá pominuteľnú hodnotu. Čas ukáže najlepšie, ako to vlastne v skutočnosti je. Pretože ozajstné osobnosti nezapadnú prachom.
Ján Filc, člen Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja
 
Pre mňa je osobnosťou Slovensko ako také. Myslím si, že Slovensko si zaslúži titul osobnosti. A na Slovensku sú to ľudia, ktorí nás takto reprezentujú.
Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru
 
Projekt Osobnosti.sk si veľmi vážim. Považujem za dobré, že vznikol a že sa etabloval v našom spoločenskom prostredí. Naši ľudia sa takto pripomenú ďalším. Možno to budú pre niekoho vzory, ktoré budú chcieť dosiahnuť. Lebo títo ľudia pomaly, ale isto zaniknú.
prof. MUDr. Pavel Traubner, PhD., dekan Lekárskej fakulty Univerzity Komenského
 
Žijeme v dobe, kedy sa osobnosťami stávajú produkty mediálnych kampaní a hviezdy rôznych reality show. Naozajstný význam pojmu osobnosť degraduje. Skutočné osobnosti sú často krát v úzadí a málokedy poznáme práve ich názor na rôzne problematiky našej spoločnosti. Aj z týchto dôvodov vznikla asi pred troma rokmi myšlienka zrealizovať projekt Osobnosti.sk.
Ing. Viliam Koza, autor projektu, predseda o.z. Osobnosti.sk

Tlačová konferencia k spusteniu internetového portálu Osobnosti.sk.


 
v menách všade 
A B C D E F G H I J K L M N O P P R S T U V W Z

 

.: NAPOSLEDY PRIDANÍ

Ján Čižmár
Ivan Baláž Kráľ
Viktor Hidvéghy ml.
Jozef Majerčík
Róbert Bezák
Ondrej Francisci
Pavel Kapusta


    . veda a vzdelanie
    . spoločnosť
    . politika
    . kultúra a umenie
    . šport
    . médiá
    . biznis
hotelyms.sk


24hod.sk - denník pre všetkých
 Štefan Šimák / vydavatelia

Štefan Šimák

Štefan Šimák
Vydavateľ

* 27.03.1948 Turzovka
vzdelanie

1966 – 1968 študoval na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici dejepis a ruštinu. Po invázii spojeneckých vojsk do Československa štúdium prerušil a do školy sa už nevrátil.
1979 promoval na Katedre žurnalistiky FF Univerzity Komenského v Bratislave.

životopis

Narodil sa v Turzovke, kde ukončil aj Strednú všeobecno vzdelávaciu školu

1968 sa stal redaktorom okresných novín Za nové Kysuce v Čadci. O rok neskôr sa prihlásil na konkurz na miesto krajového redaktora Československého rozhlasu pre severné Slovensko so sídlom v Žiline. Na tomto poste strávil sedem rokov. Nasledujúce roky pôsobil ako redaktor Československého rozhlasu v Bratislave a v Prahe, kde sa napokon zameral na zahraničnú politiku

1982 – 1987 pracoval v Moskve najskôr ako zahraničný spravodajca a potom aj ako vedúci moskovskej pobočky Československého rozhlasu. Dominantnou témou jeho spravodajských a publicistických príspevkov boli spoločenské premeny v období Gorbačovovej „glasnosti“ a „perestrojky“. Za túto prácu dostal jedno z najvyšších rozhlasových vyznamenaní Zlatý mikrofón Československého rozhlasu.

1987 bol zástupcom šéfredaktora Hlavnej redakcie spravodajstva Slovenského rozhlasu. Patril k účastníkom revolučných zmien v rozhlase. V nasledujúcom období absolvoval manažérsky kurz vedúcich rozhlasových pracovníkov v Deutsche Welle v Kolíne nad Rýnom a zastupoval Slovenský rozhlas v European Broadcasting Union, EBU v Ženeve.

1990 založil s Jozefom Dukesom a ďalšími spoločníkmi nezávislý týždenník PLUS 7 DNÍ. Spoločne so šéfredaktorom Milošom Luknárom uverejňoval v týždenníku kritické komentáre pod názvom Slovo vydavateľa .

Za publicistickú činnosť mu v roku 2000 udelili Kristáľové krídlo .
1993 sa zúčastnil na štvrťročnej stáži v denníku Tampa Tribune na Floride v USA. Od toho istého roku pôsobí spoločne s Jozefom Dukesom ako konateľ vydavateľstva SPOLOČNOSŤ 7 PLUS. Spoločne budovali rozsiahle portfólio populárnych periodík. Spoločnosť v súčasnosti vydáva denník PLUS Jeden deň, týždenníky PLUS 7 DNÍ, Báječná žena, Šarm a mesačníky Zdravie, Záhradkár, Emma, Brejk, Mamina, Pekné bývanie, Poľovníctvo a rybárstvo, Dobré jedlo, Pes Plus, Navarené napečené.
2010 vo vydavateľstve prichýlili upadajúce detské časopisy Ohník, Zornička, Včielka a Bobík.

SPOLOČNOSŤ 7 PLUS sa pod vedením Štefana Šimáka a Jozefa Dukesa stala najväčším slovenským vydavateľstvom. V súčasnosti podnikajú aktívne kroky s cieľom preniknúť na trh digitálnych médií. Medzi úspešné projekty patrí www.pluska.sk
Spoločne s Milošom Nemečkom sa podieľal na založení Združenia vydavateľov periodickej tlače na Slovensku a bol dlhoročným viceprezidentom tejto organizácie.
V máji 1992 spolu s českou Úniou vydavateľov periodickej tlače organizovali v Prahe 45. svetový novinársky kongres FIEJ za účasti Václava Havla a Nelsona Mandelu.

doplňte alebo opravte informácie doplňte linky


Verzia pre tlač
       

  Dnes je 17.09.2019

  Narodeniny/výročie  
  17.09.  Adriana Sklenaříková
  17.09.  Juraj Stern
  17.09.  Juraj Lehotský
  17.09.  Ján Majko
  17.09.  Eva Pavlíková
  17.09.  František Hrušovský
  17.09.  Jozef Bednárik
  18.09.  Kamil Peteraj
  18.09.  Peter Šťastný
  18.09.  Dušan Čaplovič
  18.09.  Peter Budaj
  18.09.  Blahoslav Hečko
  19.09.  Vladimír Maňka
  19.09.  Michal Stríženec
  19.09.  Július Oszlányi
  19.09.  Daniel Krajcer
  19.09.  Emil Belluš
  19.09.  Milan Antal
  19.09.  Ivan Hopka

  Dnes má meniny
  Olympia

  Zajtra má meniny
  Eugénia    za september 2019


   pozrite si poradie TOP 51
   rebríček je zostavený podľa    návštevnosti osobností


  2303

  osobností
  v databáze portálu


KTO je KTO?
a
KTO bol KTO?
na Slovensku


 

(c) 2004 - 2010 Občianske združenie Osobnosti.sk | Powered and designed by NWS