Tento životopis bol vytlačený z internetového portálu Osobnosti.sk
 Braňo Ondruš / tretí sektor / parlament / tváre a hlasy / novinári

Braňo Ondruš

Mgr. Braňo Ondruš
poslanec NR SR, Smer-SD, zakladateľ Rady mládeže Slovenska, moderátor televízneho spravodajstva, prezident OZ Partnerstvá pre prosperitu, novinár

* 28.03.1973 Levoča
vzdelanie

Po skončení gymnázia v Bratislave v roku 1991 začal študovať politológiu na Filozofickej fakulte UK a štúdium v roku 1996 zavŕšil získaním titulu magister. Absolvoval aj študijný pobyt na univerzite Thames Valley v Londýne, zameraný na európske politické systémy. Posledné dva roky štúdia pôsobil taktiež ako politický expert Rady Európy v Štrasburgu.

životopis

Po novembri 1989 spolupracoval so študentským týždenníkom Zmena a popri štúdiu na vysokej škole písal do denníka Pravda. V roku 1996 si ho všimli vo vznikajúcej komerčnej televízii Markíza, kde dostal príležitosť moderovať hlavnú spravodajskú reláciu.

Zakladal Radu mládeže Slovenska, neskôr bol jej predsedom. V roku 1998 odišiel z televízie do Strany demokratickej ľavice. Pôsobil aj v Strane európskych socialistov. Do oblasti médií sa vrátil v roku 2001 ako moderátor spravodajstva v televízii JOJ, kde pôsobí dodnes.

V januári 2001 založil v spolupráci s vtedajším poslancom NR SR Milanom Ištvánom občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu, ktorého cieľom je vytváranie verejno-súkromných partnerstiev v oblasti informačných technológií.

Venuje sa aj žurnalistike, píše pre týždenník Slovo.

zdroj

Braňo Ondruš, televízia JOJ, Partnerstvá pre prosperitu

(c) Osobnosti.sk - všetky práva vyhradené. Reprodukovanie akýchkoľvek častí uvedených v tomto životopise na iné ako nekomerčné účely je možné len po predchádzajúcom súhlase realizátora projektu Osobnosti.sk.