Tento životopis bol vytlačený z internetového portálu Osobnosti.sk
 Jaroslav Babušiak / individuálne športy

Jaroslav Babušiak

Jaroslav Babušiak
zjazdový lyžiar

* 6.09.1984 Dolný Kubín
vzdelanie

študent pedagogiky na UMB v Banskej Bystrici, odbor slovenčina – telesná výchova

životopis

VÝŠKA A VÁHA: 174/84
KLUB: Ski Nicolaus Leder Liptovský Mikuláš
TRÉNER: Ivan Ilanovský
HLAVNÉ ŠPORTOVÉ VÝSLEDKY: 2004- ana juniorských MS 14. v troj-kombinácii, 24. v slalome, 2005 – na MS 26. v kombinácii, 32. v slalome, 42. v obrovskom slalome, 48. v super-G
PROFESIA: študent pedagogiky na UMB v Banskej Bystrici, odbor slovenčina – telesná výchova
RODINNÝ STAV: slobodný
ZNAČKA LYŽÍ: Rossignol

Slovenský reprezentant Jaroslav Babušiak sa stal víťazom prvého obrovského slalomu v rámci Veľkej ceny Malej Fatry v zjazdovom lyžovaní vo Vrátnej. Babušiak predviedol v oboch kolách najrýchlejšie jazdy a triumfoval s náskokom 1,06 sekundy pred Petrom Báčikom. Veľká cena Malej Fatry je súčasťou medzinárodného kalendára FIS a Babušiak si po víťazstve pripísal do svojho osobného hodnotenia 56,32 FIS-ových bodov.

Zimné olympijské hry
Zúčastnil sa Zimných olympijských hier 2006 v Turíne, kde bolo jeho najlepším výsledkom 24. miesto v slalome.
Na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri súťažil vo všetkých disciplínach mužského zjazdového lyžovania. V zjazde obsadil 59. miesto. V disciplíne Super G skončil na 37. mieste z celkového počtu 64 pretekárov

Majstrovstvá sveta
V roku 2005 sa na Majstrovstvách sveta v talianskom Bormio umiestnil na 48. mieste v kombinácii, v slalome získal 32. miesto, v obrovskom slalome 42. a v super-G skončil ako 48.
V roku 2007 sa na Majstrovstvách sveta vo francúzkom Val d Isere umiestnil na výbornom 19. mieste v kombinácii a v obrovskom slalome skončil na 38. mieste.
V roku 2009 sa na Majstrovstvách sveta vo Švédskom ARE umiestnil na 49. mieste v Super G a v obrovskom slalome skončil na 40. mieste.
V roku 2011 sa na Majstrovstvách sveta v nemeckom Garmisch Partenkirchene umiestnil na výbornom 19. mieste v kombinácii a v obrovskom slalome skončil na 41. mieste.

Svetový pohár
Prvých 12 bodov vo svetovom pohári získal v decembri 2008, keď skončil na 19. mieste v superkombinácii na pretekoch vo Val d´Isere.

Európsky pohár
Prvýkrát štartoval na Európskom pohári roku 2007 v Soeldene v Rakúsku, kde sa však v prvom kole nekvalifikoval.
Ostatné súťaže
Na 24. ročníku svetovej zimnej univerziády v čínskom Char-pine v super-G získal 2. miestozáujmy

tenis a futbal

zdroj

www.olympic.sk, www.sme.sk

(c) Osobnosti.sk - všetky práva vyhradené. Reprodukovanie akýchkoľvek častí uvedených v tomto životopise na iné ako nekomerčné účely je možné len po predchádzajúcom súhlase realizátora projektu Osobnosti.sk.