Tento životopis bol vytlačený z internetového portálu Osobnosti.sk
 Jozef Oklamčák / iné

Jozef Oklamčák

Mgr. Jozef Oklamčák
manažér súťaží krásy a eventov

* 14.04.1956 Sobrance
vzdelanie

Filozofická fakulta UK, Katedra žurnalistiky

životopis

Na Slovensku i vo svete je jeho meno profesne spojené najmä so ženskou krásou, nakoľko je zakladateľom súťaži krásy MISS a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK.  
Od roku 1976 žije v Bratislave a v iných mestách po celom svete. 
Je spolumajiteľom rodinnej firmy - umeleckej, reklamnej a produkčnej agentúry - OKLAMČÁK PRODUCTION. Ako člen aktívne pôsobí vo viacerých renomovaných medzinárodných porotách : MISS EUROPE, MISS INTERCONTINENTAL, TOP MODEL OF THE WORLD, MISS MODEL OF THE WORLD.

Profesionálnu kariéru začínal v roku 1981 ako pracovník tlačového odboru SÚV SZM, neskôr v pozícii vedúceho odboru až do roku 1989. Dlhé roky pôsobil ako hovorca hudobno-zábavných mládežníckych festivalov a podujatí, z ktorých najvýznamnejšie boli : HUDOBNÝ FESTIVAL MLADÝCH v Bojniciach, FESTIVAL POLITICKEJ PIESNE v Martine, ROCKFEST v Prahe, BRATISLAVSKÉ DŽEZOVÉ DNI,    BRATISLAVSKÉ HUDOBNÉ SLÁVNOSTI. V rokoch 1990 - 1992 bol hovorcom RADY MLÁDEŽE SLOVENSKA.
Po tomto období sa vydal na podnikateľskú dráhu ako organizátor mnohých významných kultúrno-spoločenských podujatí:
- hudobnej súťaže ROCKLET
31.12.1992- 1.1.1993 -   oslavy VZNIKU SLOVENSKEJ REPUBLIKY
1992  otvorenie HOTELA DANUB v  Bratislave    
1995,1996 športovej tradície ADIDAS STREET BALL v SR 

Do povedomia verejnosti a do mediálnej pozornosti sa po rozdelení spoločného štátu dostal najmä ako zakladateľ, manažér a organizátor súťaže krásy MISS, neskôr MISSIS, MISTER, LADY a hudobnej ankety SLOVENSKÝ SLÁVIK v Slovenskej republike.

V súčasnosti je odborným garantom súťaže krásy MISS SLOVAKIA OF USA v NEW YORKU i účastníkom mnohých medzinárodných podujatí a členom poroty súťaží krásy v USA,  Čine, Japonsku, Rusku, Ukrajine, Libanone, Turecku, Bielorusku, Francúzsku, Arménsku, Kórei, Nemecku, atď. atď.   

tvorba

Odborná publikácia: ABECEDA ÚSPEŠNEJ MISS /1988/
Producentom Jozefovskej hymny
         

zdroj

Agentúra STEFANY, stefanyfilm@stonline.sk

(c) Osobnosti.sk - všetky práva vyhradené. Reprodukovanie akýchkoľvek častí uvedených v tomto životopise na iné ako nekomerčné účely je možné len po predchádzajúcom súhlase realizátora projektu Osobnosti.sk.